بیانات

پیام تسلیت آیت‌الله محفوظی به‌مناسبت ارتحال عالم وارسته فقیه ومرجع عالیقدرحضرت آیت‌الله‌العظمی حاج شیخ قربانعلی محقق کابلی قدس‌سره

ارتحال عالم وارسته فقیه ومرجع عالیقدرحضرت آیت الله العظمی حاج شیخ قربانعلی محقق کابلی قدس‌سره که از علمای برجسته و از سرمایه های ارزشمند حوزه علمیه افغانستان بودند به ملت شریف افغانستان، حوزه‌های علمیه، مقلدان، شاگردان و بیت شریف این عالم ربّانی تسلیت عرض می نمایم.

ارتحال عالم وارسته فقیه ومرجع عالیقدرحضرت آیت الله العظمی حاج شیخ قربانعلی محقق کابلی(قدس سره )

که از علمای برجسته و از سرمایه های ارزشمند حوزه علمیه افغانستان بودند به ملت شریف افغانستان ،  حوزه های علمیه ، مقلدان ، شاگردان و بیت شریف این عالم ربّانی تسلیت عرض می نمایم .

این عالم مجاهد پیش از انقلاب اسلامی شاگرد امام خمینی (ره) در نجف و پس از آن تا پایان حیاتش حامی مجاهدین و مهاجرین افغانستانی بود . وی نقش موثری  در ساماندهی و حمایت از مجاهدین افغانستانی و مبارزه با اندیشه های چپ و مارکسیستی در افغانستان داشته است و پاسداری از دستاوردهای جهاد و انقلاب اسلامی و رسیدگی به خانواده های مستضعف و فقیر و خانواده های شهدای افغانستانی و ترویج اندیشه ضد آمریکایی و تبلیغ شریعت نبوی اثنی عشری جزو وظایف اصلی وی بود .

اکنون که روح آن بزرگوار به عالم جاوید انتقال پیدا کرده است از خداوند قادر متعال برای روح آن مرحوم که مایه مباهات و افتخار روحانیت اصیل تشیع بودند غفران الهی و علو درجات و برای خانواده آن مرحوم و فرزندان گرامیشان و عموم بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندم.

والسلام علیکم و رحمت الله وبرکاته

عباس محفوظی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *